1. דף הבית
  2. /
  3. טיפולים
  4. /
  5. בוטוקס

טיפולי בוטוקס

צעירים לנצח – תוך דקות ספורות 


טיפול הבוטוקס המשמש לטיפול בקמטוטי וקמטי הפנים, קמטי הבעה במצח, בצידי העיניים וסביב הצוואר הוא ההליך הפופולארי ביותר בטיפולי האסתטיקה וניתן לשלבו בהצלחה יחד עם טיפולים אחרים להעלמת קמטים.


כולנו רוצים להישאר צעירים ולהמשיך לרוץ את החיים, והרבה מאתנו באמת עושים זאת. כיום אנשים ממשיכים לבלות, לטייל, ללמוד תחומים חדשים ולהתפתח עד הגיל השלישי ומעבר לו. ועם זאת, למרות שאנו שומרים על הרוח הצעירה ביפנים עור הפנים נוטה לחקוק קמטי הבעה על פנינו ולשדר משהו אחר לגמרי. כך קורה שאישה חיננית וחיונית, המרגישה ומתנהגת כבת עשרים פלוס, יכולה במבט ראשון להראות מבוגרת וכבדה ורק כשמכירים אותה מתגלה אופייה האמיתי, או גבר שאוהב לבלות וליהנות אשר נחקקו במצחו פסי הבעה רוחביים עלול להראות כבד ורצינו ומבוגר בעודו מרגיש ממש צעיר.  

איך משמרים מראה צעיר ?

אנחנו לא יכולים ללכת נגד הזמן אך אפשר לגייס לטובתנו את הקדמה. בשנות ה 70 התגלה חומר המסוגל להפסיק בצורה רצונית שרירים קטנים באזור הפנים, ללא השפעה על המימיקה הכללית של האדם. הדבר התגלה למעשה ע"י רופא העיניים, ד"ר אלן סקוט, במהלך ניסיונו למצוא תרופה לשיתוק שרירים הגורם לפזילה. לאחר גילוי זה הפכה הזרקת בוטוקס לכלי מוביל להחלשת שרירים הגורמים למצמוץ ולקמטי הבעה. הזרקת בוטוקס באזורים הנכונים גורמת לכך שאותם שרירים האמונים על כיווץ העור לא יהיו פעילים לתקופת זמן של בין 6-3 חודשים ולמעשה כך נגרם אפקט החלקת העור.

מהם יתרונותיו של טיפול הבוטוקס עבור החזרת מראה פנים צעיר ?

הזרקת בוטוקס היא כלי בעל יתרונות רבים בתחום האסתטיקה בכלל ובתחום העלמת קמטי הבעה בפרט. אחד היתרונות העיקריים של הזרקת בוטוקס הוא העובדה שבמהלך הטיפול אין כל צורך בהרדמה מכל סוג שהוא, זמן הטיפול של הזרקת בוטוקס הוא קצר מאד ולאחר זריקת בוטוקס אין צורך במנוחה מכל סוג שהוא אלא ניתן לחזור לפעילות מיידית. 

כיצד פועל הבוטוקס  בטיפול בקמטי הבעה? 

הבוטוקס המוזרק על ידי מחט דקיקה לשריר, מרפה את השריר ובכך גורם לקמט העור שמעליו להתיישר ולהימתח, כך גורם הבוטוקס להיעלמות הקמט בעור. הבוטוקס יעיל במיוחד בטיפול בקמטי הבעה בחלק הפנים העליון כגון : קמטי צחוק, זעף ומחשבה וכן קמטים סביב הפה ובצוואר. ככל שאנו מתקדמים בגיל, העור מתוח פחות - ולכן תנועות השרירים מלוות בהבלטת הקמטים. 

אנשים שעברו טיפולי בוטוקס אצל ד"ר פינקל מעידים :

" הגעתי בעקבות מספר פעמים שבחורים, שפעם היו מתחילים איתי, קראו לי "גברת".  לא רק שהייתי נבוכה, זה השפיע ממש על מצב הרוח שלי. בעקבות הטיפול חזרתי לקבל מחמאות ברחוב..."

" אני מרגיש צעיר ומתנהג כצעיר, ואחרי שעברתי את המחסום והעזתי "לעשות את זה" אני גם נראה צעיר. זה הוסיף הרבה לביטחון העצמי שלי" 

מהו החומר המוחדר בטיפולי הבוטוקס?

בוטוקס BOTOX® או ®Dysport הם שמות מסחריים לבוטוליניום מסוג A המופק ע"י בקטריה בשם clostridium botulinum הנמצאת בשימוש רפואי יותר מ- 25 שנים למטרות טיפולים רפואיים שונים. החומר משמש במינונים נמוכים לצמצם באופן בטוח את מראה הקמטים והקמטוטים בפנים. הבוטולניום משמש ביעילות גם לטיפול במיגרנות, הזעת יתר והתכווצות שרירים. באמצעות טיפול קצר ובעל תוצאות כמעט מידיות, בוטוקס יכול לשחזר מראה פנים חלק וצעיר.


איך נוצרים הקמטים והקמטוטים?

בנוסף לגורמי גיל, חשיפה לשמש ותורשתיות אחד הגורמים העיקריים לקמטוטי וקמטי הפנים הוא כיווץ של השרירים. העצבים משחררים חומר כימי ניורוטרנסמיטר neurotransmitters המעביר סיגנלים ופולסים לעצבים אחרים, לשרירים ולמוח שגורם לשרירים להתכווץ או לזוז. כיווץ חוזר של השרירים גורם לקמטוטים ולקמטים בפנים. הזרקת בוטוקס חוסמת את העברת הסיגנלים העצביים האלו ומשתקת באופן זמני את השריר ומונעת את התכווצותו כך שהפנים מקבלים מראה חלק וצעיר ללא קמטים. בוטוקס אינו חומר מילוי אלא פועל לשחרור השרירים ולכן הוא משמש לטיפול בקמטים הנובעים מתנועת השרירים.


הטיפול

השכיחות הגבוהה של טיפולי בוטוקס בפנים הם בין הגבות, מסביב לעיניים ובמצח. לפני הטיפול המטופל מתבקש לכווץ את השרירים באזור המטופל כדי לקבוע את נקודת ההזרקה המדויקת. באמצעות מחט דקיקה הרופא מזריק כמויות קטנות של בוטוקס לשרירים באזור המטופל. התהליך אינו מכאיב ביותר ולכן לא נחוץ אלחוש, בזמן הטיפול מרגישים עקצוץ או צריבה קלה בזמן ההזרקה. אם המטופל רגיש מאד לכאב, הרופא המטפל יכול להשתמש באלחוש מקומי להרגשה נוחה יותר בזמן הטיפול. טיפול אופייני אורך כעשר עד חמש עשרה דקות בתלות במספר האזורים המטופלים.

 

 החלמה/התאוששות מטיפול בוטוקס

מיד לאחר ההזרקה ניתן לחזור לפעילות רגילה. לעיתים אפשר להבחין מסביב לאזור המטופל באדמומיות מסוימת, נפיחות קטנה או חוסר תחושה/קהות. לאחר הזרקה באזור המצח לעיתים ניתן לחוש בכאבי ראש לאחר ההזרקה. תופעות לוואי אלו ואחרות הן לרוב קטנות ואמורות לחלוף לאחר מספר ימים.


תוצאות הטיפול

ניתן להבחין בתוצאות הטיפול מספר ימים לאחר ההזרקה ונראית הפחתה בקמטוטי וקמטי הפנים. תוצאות טיפול יחיד מחזיקות כשלשה עד ארבעה חודשים שלאחריהם רצוי לשמר את התוצאות הרצויות בהזרקה נוספת. הטיפול בבוטוקס הוא בטוח ויעיל לשמירה על מראה פנים חלק, מרוכך וצעיר. זהו טיפול הפיך שהשפעתו אינה לצמיתות.


ממומלץ להתחיל את הטיפול בגיל צעיר יחסית, שבו מתחילים להופיע קמטי ההבעה. בשלב זה העור עדיין גמיש והתחלת הטיפול תמנע יצירת קמטים קבועים בעור המצריכים טיפולים משלימים נוספים כמו מילוי, פילינג עמוק וניתוחים.

 

אין המידע שבאתר מהווה תחליף לפגישת יעוץ עם הרופא, המידע שבאתר הוא מידע כללי ומומלץ להתייעץ עם רופאה ולעקוב אחר הוראותיה

טואול - בניית אתרים